telefon/fax: 18 44 64 040

Sprawdź plan lekcji

Co czytaliśmy podczas przymusowej kwarantanny?

Swoimi wyborami  czytelniczymi podzielili się chętni uczniowie i nauczyciele. Zapraszam do obejrzenia prezentacji.

Dlaczego warto czytać?

Literackie bingo na Dzień Bibliotekarza i biblioteki

Bingo

Praca zdalna – zachęcamy uczniów (naszych czytelników) do zapoznania się z ciekawym opracowaniem miesięcznika BIBLIOTEKA W SZKOLE

„Majowe Święta”

W dobie pandemii polecamy wszystkim odskocznię od codziennych problemów i zagłębienie się w lekturę polecanych przez grono kilku tysięcy czytelników i jurorów książek dla młodzieży.

Zostały one nagrodzone w plebiscycie „Najlepsza książka dla młodych czytelników”.

Polecamy również lektury szkolne w wersji online.

mgr Krystyna Dziedzina i mgr Małgorzata Sekuła

Godziny pracy Biblioteki

BIBLIOTEKARZ

Krystyna DZIEDZINA

Małgorzata SEKUŁA

Panie pracujące w bibliotece:

mgr Krystyna Dziedzina i mgr Małgorzata Sekuła

Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.

Jan Paweł II

KSIĄŻKA POMAGA NAM ROZWIJAĆ JĘZYK I SŁOWNICTWO, UCZY NAS WYRAŻAĆ MYŚLI I ROZUMIEĆ INNYCH. KSIĄŻKA MOŻE ROZŚMIESZYĆ LUB ZASMUCIĆ, MOŻE POCIESZYĆ I WSKAZAĆ NOWE MOŻLIWOŚCI.

Biblioteka gromadzi następujące rodzaje zbiorów:

• książki,
  • czasopisma,
  • filmy video,
  • płyty CD i DVD.

Główne zadania biblioteki:

• gromadzenie i opracowanie księgozbioru,
  • udostępnianie zbiorów,
  • działalność informacyjna,
  • prowadzenie lekcji z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej,
  • upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów,
  • organizowanie konkursów i wystaw ,
  • współpraca ze środowiskiem szkolnym i pozaszkolnym.

Obecnie nasza biblioteka oferuje:

• pełen zestaw lektur szkolnych,
  • ciekawe pozycje z literatury pięknej (kolorowe baśnie i bajeczki dla najmłodszych, najpoczytniejsze powieści oraz klasykę i poezję dla starszych),
  • bogaty księgozbiór naukowy (słowniki, leksykony, encyklopedie) i popularnonaukowy, obejmujący wszystkie dziedziny wiedzy,
  • czasopisma fachowe i rozrywkowe oraz prasę lokalną ,
  • filmowe adaptacje lektur szkolnych.

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:

• wypożyczając je do domu,
    • czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma)
    • wypożyczając lub przeglądając w świetlicy szkolnej.

3. Jednorazowo można wypożyczyć TRZY książki (w tym JEDNĄ lekturę) na okres trzech tygodni.

4. Uczniowie, którzy biorą udział w konkursach lub olimpiadach, mogą wypożyczyć więcej książek na okres sześciu tygodni.

5. Wykorzystane materiały powinny być natychmiast zwrócone do biblioteki gdyż czekają na nie inni czytelnicy.

6. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.

7. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza.

8. Na początku czerwca każdego roku szkolnego wszystkie książki wypożyczone w bibliotece powinny być zwrócone.

9. Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu książki.

Prośby o zarezerwowanie uwzględnia się w kolejności zgłoszenia.

Sprawdź plan lekcji